Marta

Autor: Ľudovít Sebelédi | 12.8.2011 o 8:20 | (upravené 6.9.2011 o 21:56) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  1484x

Jáj, či by som sa dobre zasmial, keby ........... na jednej celoslovenskej konferencii učiteľov v Bratislave nám kolegyňa, nazvime ju Marta, s veľkým oduševnením oznámila : „Vy ste elita národa, kolegovia!!!“ Neviem ako Marta chápe elitu....

 

..... ale nemal som z toho dobrý pocit. Elita to sú tí, podľa mňa, ktorí robia pre spoločnosť viac ako iní, nazvime ich iní - priemerní, a preto sa aj majú lepšie ako iní, priemerní..... Toto je moje chápanie elity a ak som dobre študoval, tak takto sa to chápalo počas celej evolúcie ľudstva .....z tohto pohľadu ma Martin výrok v tej chvíli zaskočil, ak nechcem priamo napísať, že urazil.

Dnes to už vnímam úplne inak. Možno bolo jej cieľom, nakopnúť nás tým správnym smerom... možno zámerne vyslovila túto perlu, aby sme sa prebudili a môžem veru smelo napísať, že mňa aj prebudila a nakopla tak, že od vtedy poriadne nespávam ....

Nespávam a preto píšem. Píšem listy svojim bývalým učiteľom, svojim žiakom, kolegom, ministrom, aj odborárom napíšem, píšem, píšem, píšem....... a chcel by som, aby všetci vedeli, ako je to naozaj s tou učiteľskou elitou.... ako tak píšem, napísal som aj petíciu a jeden z jej bodov, bod č. 2, by som rád teraz, tu vysvetlil.

V petícii sa píše aj o tom, že nástupný plat učiteľa, ( dnes 499€ hrubé), by mal byť viazaný na priemernú mzdu v národnom hospodárstve za minulý rok (769€ – štatistický úrad) a že jeho výška by mala byť 1,2 násobok tohto priemeru, čiže 922,8€. Ďalej sa v nej píše, že ostatné mzdy učiteľov a odborných zamestnancov by sa mali odvíjať cez dnes platné tabuľky od tohto čísla. Prečo viazanosť a prečo 1,2 násobok?

Viazanosťou miezd štátnych zamestnancov na oficiálny údaj štatistického úradu by odpadlo každoročné ponižujúce a často krát aj neúspešné vyjednávanie o platoch.

1,2 násobok by postavil vysokoškolské vzdelanie tam, kam právom patrí.

Takže záverom, ďakujem ti Marta, možno práve tvoj výrok zmení smerovanie našej spoločnosti....

P.S. Netreba hneď súdiť, až čas ukáže pravdivosť aj na prvý pohľad neskutočných vyjadrení.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?