Učiteľ a ideálny štrajk

Autor: Ľudovít Sebelédi | 6.5.2013 o 19:59 | (upravené 6.5.2013 o 21:53) Karma článku: 14,59 | Prečítané:  1912x

Definíciu, či aspoň tušenie definície štrajku, zrejme nosíme každý v sebe. Ale definovať (či priam uskutočniť) ideálny štrajk, to sa podarí len málokedy, málokomu a na 100% len na Slovensku. Dovolil by som si z dlhej chvíle teda predložiť hlavné atribúty

takéhoto ideálneho štrajku (ďalej len IŠ) na diskusiu, v nádeji, že sa nájde ktosi múdrejší, kto to doťukne do dokonalosti nesmiernej.

1. IŠ nikomu neškodí a preto je spravidla vyhlásený na sobotu, alebo nedeľu, alebo ak sa nájdu ochotníci, tak aj počas dovolenky , či cez náhradné voľno.

2. IŠ nemá konkrétne ciele, aby sa nik nad nimi nemusel zamýšľať a súčasne aby dopredu boli splnené.

3. IŠ býva najčastejšie symbolický. Napríklad vyhrnutý rukáv na pravej ruke, stužka pod mikinou, alebo dohora vyčesaná ofina so zeleným, či žltým prelivom.

4. Na rozdiel od štrajku obyčajného, bežného vo svete, počas IŠ sa pracuje, pokiaľ možno ešte oveľa intenzívnejšie, s väčším nasadením.

5. Počas IŠ je doporučené vytvárať niekde v pozadí čo najmenšie skupinky, aby nevznikol dojem, že sa protestuje proti vrchnosti.

 

Viac ma už skutočne nenapadá, ale kedže dnešok je  preplný odborníkmi na IŠ, tak sa naozaj vôbec neobávam, že sa to  nedotiahne. Či už v teoretickej, alebo v praktickej rovine..... Slnko v duši....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: My politikom hovoríme, čo by mali robiť. Oni rozhodujú

Hlávková má pozitívny efekt pre mňa ako človeka, ktorý chce lákať do verejnej správy, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?