Učiteľ ako pacient

Autor: Ľudovít Sebelédi | 22.10.2011 o 18:42 | (upravené 22.10.2011 o 19:58) Karma článku: 11,41 | Prečítané:  1445x

Som chorý. Nesmierne chorý. Všetko ma bolí, tu ma pichá, tam mi hnisá a  rany sa nie a nie vyliečiť. Naopak, stav sa zo dňa na deň, z týždňa na týždeň, z roka na rok, z programového vyhlásenia na programové vyhlásenie  zhoršuje a zhoršuje. Neviem, či aj nezomieram, ak som už nedávno nescípol.

Veru, mnoho obvoďákov som už vymenil, jeden horší ako druhý, ale  ten posledný, Mudr. Nikolaj, ten mi teda dal!!! Nohu odfaklil od kolena na posedenie, napriek tomu, že som so zápalom mandlí k nemu vyčkával.

Ale teraz, teraz je už naozaj zle!! Cítim, že som zrelý na operáciu, takú naozaj radikálnu. Ale bojím sa. Bojím!! Bože, ako sa ja  bojím!!!

Viete, hlavný chirurg, nejaký Mudr. Jurčica tvrdil, že mi v podstate nič nie je. Že stačí len pár kvapiek, či dáka tabletka.  A potom ešte nejaké tie rehabilitácie, či kreditácie, či čo,  pocvičiť trošíčku, zumbu, či ako to vravel a razom, že som fit.

Ešteže ho ostatní lekári  aspoň dotlačili do tej operácie. Asi by som už bol naozaj pod tým drnom.

Ležiac si potichúčku na operačnom stole, sledujem ako hlavní anesteziológovia Mudr. Rico a tuším Mudr. Ďurinda CSc namiešali taký tuhý uspávak, že sympatickej sestričke Ivetke si stačilo len raz dýchnuť. A mala dosť.

Už sa to blíži. Už sa blížia!!!Už to dýcham. Bojím sa! Booojííím!!!  Bojíí!!!  Bóó.....´B....

P.S. Ešteže som večný optimista a tak stále dúfam,  že sa nezobudím mŕtvy. Ani teraz a ani nabudúce, pri ďalšej a ďaľšej  operácii, pod vedením ďaľších  a ďaľších hlavných chirurgov a ich "odborných" tímov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?