Učiteľ a SBS

Autor: Ľudovít Sebelédi | 25.9.2011 o 7:01 | (upravené 26.9.2011 o 7:22) Karma článku: 17,43 | Prečítané:  2781x

Výborne pán minister práce! Vyhlásiť v dobe, keď nástupný plat kvalifikovaného učiteľa je 499€ v hrubom, že preškolíte nezamestnaných na SBS s platom 470€ bol skvelý nápad. Plne ho chápem, rešpektujem a podporujem.

Cítim, že Vám ide o ušľachtilé ciele. Proste si robíte svoju prácu, vo svojom rezorte, najlepšie ako viete.

Ale nezostávajte len pri tom. Treba ísť ďalej. Preškolte bezdomovcov (tak za 2 - 3 dni, doobeda) na učiteľov. Najlepšie hneď s druhou atestáciou. Tak!

Trošku mi síce vadí ten malý rozdiel 20-30€, mohol by totiž naznačovať, že nás učiteľov má spoločnosť v paži, ale to nie je už vaša chyba....nad tým by sa mal zamýšľať iný minister, že by ten náš? No neviem, posledne z úst úradníka  ministerstva školstva odznelo, že nás, učiteľov je o 5000 viac....... tak si to skúšam  dať do súvistlostí.... a verte, pán minister práce, otvára mi to oči. Úplne dokorán. A nádejám sa, že aj nejakým mojim kolegom, ale najmä, najmä rodičom. Veruže rodičom, presne tým, ktorí svoje deti, školopovinné, milujú. Milujú až tak, že budú pre nich ochotní aj niečo spraviť, aj niečo podstatné. Veď viete.

Teda ďakujem a bežím. Bežím na ministerstvo práce - školiť sa, lebo tak nejak cítim, že to chcete dotiahnuť, dotiahnuť úplne do  konca.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: My politikom hovoríme, čo by mali robiť. Oni rozhodujú

Hlávková má pozitívny efekt pre mňa ako človeka, ktorý chce lákať do verejnej správy, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?